Lady GaGa-Životopis

20. února 2012 v 19:07 | Lady Blue |  Lily
Když se vysloví jméno Stefani Joanne Angelina Germanotta, tak si dozajista nikdo nevybaví o koho se jedná. Ovšem když řeknu dvě slova Lady a Gaga bude každý hned doma. Tato nepřehlédnutelná postava všech hitparád se narodila 28. Března 1986 v Yonkers, státě New York. Směr jejího budoucího života bez debaty jasně nasměroval její nesměrný talent. Ve čtyřech letech začala hrát na piáno a v třinácti se naplno rozvinuli i skladatelské schopnosti. Již v útlém věku si prozpěvovala hity svých oblíbenců Cyndi Lauper, Michaela Jacksona, Roling Stones či Beatles. A nutno podotknout, že již jako malá holka byla pěkně divoká kočka. S úsměvem na tváři dnes vzpomíná, jak jí kdysi dávno vyvedla ochranka restaurace Upper West Side poté, co začala tančit na stole. Zkrátka v Lady Gaga se nezapřela italská horká krev a pomalu, ale jistě psala svůj osud.
Nejprve chodila na Juiliardovu Manhattenskou školu, avšak později přešla na soukromou katolickou školu Sacred Heart, kde byla její spolužačkou známá dědička Hiltonova impéria Paris. Svojí výjimečnost dokázala, když se v sedmnácti letech dostala na newyorskou uměleckou školu Tisch School Of Arts, jenž přijímala pouho pouhých dvacet žáků. Zde se převážně věnovala studiu hudby a skladatelství. Ze školy však odešla, aby se mohla naplno věnovat tomu, co tolik milovala, hudbě. Ač jí bylo pouhých devatenáct, neměla problémy se prosadit u Def Jam Recordings, kde se jí ujmul skladatel a producent RedOne. První song, jenž společně vyprodukovali se jmenoval Boys Boys Boys, který inspiroval Mötley Crüe's v napsání Girls, Girls, Girls. Lady Gaga začíná vystupovat v klubu Lower East Side s kapelou Mackin Pulsifer apozději i s vlastní The Stefani Germanotta Band. Během let pod křídli RedOna složila písně pro hvězdy tipu Pussycat Dolls, Britney Spears a New Kids On The Block. Přesto stále toužila po vlastní kariéře. Její prvotina Stefani - Red and Blue sice ještě neprorazila, avšak dala jasný směr její tvorbě.
Když jí koncem roku 2007 oslovil Interscope, zda by pod jejich značkou nechtěla natočit album, neváhala. Opustila práci skladatelky a vrhla se do příprav na svoje oficiální debutové album. A právě v tuto chvíli se začíná psát životopis Lady Gaga. Tento pseudonym jí pomohl vymyslet producent Rob Fusari, který dříve spolupracoval i s Freddie Mercurym. A právě píseň skupiny Queen Radio Ga Ga mu bylo inspirací. Již singly Just Dance a Poker Face jí dokázali katapultovat mezi hvězdy. Lady Gaga byla miláčkem publika a to její velké album The Fame vyšlo až 19. srpena 2008. Hitparáda Billboard Hot 100 měla nového hrdinu Poker face se usadilo na první příčce, stejně tak o něco později další hit nazvaný Paparazzi. Výtečný text, nezaměnitelný přednes a hlavně nejeden extravagantní kostým byli tím co pro lidi představovala Lady Gaga. V našich končinách Paparazzi proslavila i hudební soutěž superstar. V klipech Poker Face, Eh Eh (Nothing Else I Can Say) a Lovegame vystupuje i dvojice psů, kteří jsou Lady Gaga. Pro doplnění, jejich jména jsou Lavy a Remus.
Po fenomenálním úspěchu alba The Fame vyrazila Gaga na turné The Fame Ball Tour. Na MTV Video Music Awards 2009 získala neuvěřitelných devět nominací, z nichž zdárně získala cenu za nejlepší videoklip, nováčka roku, nejlepší video v kategorii žen, nejlepší popové video. V listopadu 2009 vydává desku The Fame Monster, jenž obsahuje osm jejích nových písní. Již první singl Bad Romance se stává hitem číslo jedna. The Fame Monster bylo vydáno i ve verzi se dvěma cd, kdy na druhém bylo zachyceno její první album. Lady Gaga ve svých dvaadvaceti letech dosáhla toho, o čem se mnohým jenom sní. Kouzlo jejího úspěchu je v neuvěřitelném talentu a její odvaze si obléknout na sebe modely, které se nedají nazvat jinak, než extravagantní. Připočítejte k tomu schopnost dokázat rozproudit davy fanoušků a máme tu hvězdu, jíž nejde přehlédnout. A právě proto určitě nezapomeňte nakouknout na fotky lady Gaga. Při jejich prohlížení se dozajista člověk nemůže nudit. Co garderoba, to originál, což ocenili i mnozí kritici.
 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Komentáře

1 mileyfan-blog mileyfan-blog | Web | 20. února 2012 v 19:16 | Reagovat

pekná

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama